Gadżety oświetleniowe – na które warto się zdecydować?

wyłącznik światła wifi, gadżet

Gadżety zdominowały nasz współczesny świat. Instalujemy rozmaite aplikacje na telefon, które pomagają nam sterować różnymi urządzeniami, kupujemy gadżety, które ułatwiają nam codzienne czynności, jak sprzątanie czy gotowanie, a także decydujemy się na gadżety, które służą tylko naszej rozrywce. Szczególnie popularne są te innowacje, które zwiększają funkcjonalność przestrzeni mieszkalnej, nie dziwi więc fakt, że coraz częściej słyszy się o gadżetach oświetleniowych. Z których warto korzystać

Gadżety oświetleniowe – co to takiego?

Producenci oświetlenia już dawno przestali się ograniczać do produkcji nowoczesnych lamp wiszących, kinkietów, lampek nocnych i innych źródeł światła. Świat idzie do przodu, dlatego branża oświetleniowa nie może pozostawać w tyle. Takie marki jak THPG, Zamel, Orno czy Berker zauważyli rosnące zapotrzebowanie na innowacje w produktach oświetleniowych. Konsumenci we własnych domach chcą się czuć nie tylko komfortowo, ale pragną mieć poczucie otaczania się pięknymi, designerskimi, ale też nowoczesnymi przedmiotami. Klientom nie wystarczą już zaskakujące projekty lamp. Oni chcą czegoś więcej, czegoś, co sprawi, że przy minimalnym wysiłku ich mieszkanie stanie się maksymalnie przytulne, modne i komfortowe. W odpowiedzi na te potrzeby powstały przedmioty, które niemal natychmiast po pojawieniu się na rynku, zdobyły rzeszę zwolenników, a w szczególności tych osób, dla których dom i mieszkanie jest miejscem przede wszystkim do odpoczynku. O jakich gadżetach mowa?

Wyłącznik światła WiFi

Dzięki innowacyjnym i wysokiej jakości urządzeniom bezprzewodowym każdy z nas może zdalnie sterować wszystkimi elementami automatyki domowej. Możliwe jest więc sterowanie, roletami, czujnikami temperatury, alarmem, a także oświetleniem, które wydaje się najbardziej wygodnym dla człowieka rozwiązaniem. Na sterowanie światłem pozwala nam nowoczesny wyłącznik światła WiFi.

Wyobraźmy sobie sytuację, która zapewne zdarza się w niejednym domu każdej nocy: jest już późno, powoli dopada nas sen, słychać ciche odgłosy telewizora, ale przed zaśnięciem trzeba jeszcze wstać, żeby wyłączyć światło. Konieczność wyjścia z łóżka, by sięgnąć do wyłącznika światła, irytuje za każdym razem tak samo. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu i jest nim wyłącznik światła WiFi. Z jego pomocą można wyłączyć światło za pomocą pilota, co jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Nie mamy wątpliwości, że taki gadżet przyda się każdemu!

wyłącznik światła wifi

Ściemniacze oświetlenia

Kolejnym, jakże pomocnym gadżetem są ściemniacze oświetlenia. Te niewielkie urządzenia, do złudzenia przypominające tradycyjne wyłączniki światła pozwalają zmienić klimat we wnętrzu w zaledwie parę sekund. Ściemniacze dzielą się na manualne, czyli takie, w których ściemnianie światła odbywa się za pośrednictwem włącznika na ścianie i na takie, które sterowane są za pomocą pilota (oczywiście drugie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze).

Co daje nam ściemniacz światła? Możliwość dostosowania natężenia oświetlenia do danej sytuacji. O ile pracując przy komputerze, jest nam potrzebne światło o dużym natężeniu, tak odpoczywając przed telewizorem czy spędzając czas z przyjaciółmi, światło nie musi być tak ostre. Światło o mniejszym natężeniu wprowadzi do wnętrza przytulny klimat, w którym relaks stanie się jeszcze przyjemniejszy.

ściemniacz światła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code