Jak urządzić sypialnię w stylu glamour?

lampki nocne do sypialni

Aktualnie dużo uwagi poświęca się stylowi skandynawskiemu, który coraz częściej gości w naszych mieszkaniach. I słusznie. Nie należy jednak zapominać o tym, że trendy aranżacyjne na tym się nie kończą. Dziś przyjrzymy się bliżej stylowi glamour, a dokładniej, podpowiemy, jak w tym stylu urządzić sypialnię.

Styl glamour – co to oznacza?

Opinie o stylu glamour są podzielone. Dla jednych jest to styl, który zachwyca różnorodnością i wysmakowaniem, dla innych jednak jest synonimem kiczu. Mimo tak skrajnych ocen, warto się mu przyjrzeć.

Wcześniej wspomniana różnorodność polega na zestawianiu ze sobą przedmiotów, mebli, które tylko z pozoru do siebie nie pasują. We wnętrzu urządzonym w stylu glamour możemy zatem spotkać barokowe meble połączone z nowoczesnym oświetleniem. Eklektyczny styl możemy także dojrzeć w zestawianiu ze sobą różnych materiałów – matowe faktury łączy się z błyszczącymi powierzchniami. Nie można zatem zaprzeczyć temu, że wnętrze glamour łączy w sobie luksus z lekkością i humorem.

Kolorami, które dominują we wnętrzach urządzonych w tym stylu, są najczęściej pastele, którym towarzyszą odcienie bieli, szarości czy beżu. Przyjęło się, że jasne, otwarte przestrzenie są synonimem luksusu. Dlatego, jeśli chcemy stworzyć jasną aranżację w stylu glamour, na pierwszy plan powinny być wysunięte dodatki. Te powinny być pełne blasku, bo właśnie takie musi być wnętrze glamour – błyszczące. W takiej aranżacji nie może zabraknąć luster, szklanych lub srebrnych dodatków i błyszczących tkanin.

Sypialnia w stylu glamour

Sypialnia jest miejscem, w którym chcemy się wyciszyć, odpocząć i zrelaksować po ciężkim dniu. Podczas aranżowania tego wnętrza lepiej zapomnieć o ostrych, wyrazistych kolorach na rzecz bardziej stonowanych, spokojnych barw. Bardzo dobrym pomysłem na urządzenie sypialni jest wykorzystanie beżu, bieli oraz zgaszonego błękitu. Takie połączenie kolorów sprawi, że wnętrze będzie przytulne i idealne do odpoczynku.

Jasne kolory możemy przełamać meblami z ciemnego drewna w stylu vintage. Masywne, ciężkie meble w połączeniu ze stonowanymi barwami prezentują się niezwykle modnie i elegancko. Możemy zatem postawić w sypialni komodę z ciemnego drewna i szafki nocne. Oczywiście w sypialni centralnym punktem jest łóżko. Warto zdecydować się na model z szerokim, pikowanym wezgłowiem w kolorze szarym, które będzie idealnie pasowało do ogólnej kolorystyki wnętrza.

sypialnia w stylu glamourW sypialni równie ważne jest oświetlenie. Pamiętając o tym, że nasze pomieszczenie ma się wpisywać w styl glamour, możemy zdecydować się na fantazyjny żyrandol wykonany z drewna, w którym źródłem światła są żarówki imitujące blask świec. Nie może także zabraknąć oświetlenia dodatkowego, dlatego koniecznie musimy zadbać o to, by na szafkach nocnych postawić lampki nocne do sypialni. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ w sypialni nie tylko śpimy, ale także czytamy wieczorem ulubione książki, przeglądamy czasopisma czy rozwiązujemy krzyżówki. Lampki nocne do sypialni dadzą nam potrzebne do wykonywania tych czynności światło.

Elementami sypialni, które sprawiają, że wnętrze jest przytulne, są dodatki. W naszej sypialni nie może zatem zabraknąć miękkich poduszek, narzuty na łóżko, świec zapachowych i dekoracyjnych wazonów na kwiaty.

Styl glamour, mimo różnych opinii potrafi zachwycać. Wnętrza tak urządzone na pewno nie są nudne, a każdy element wystroju przyciąga spojrzenie. Jeśli całe mieszkanie chcemy zaaranżować w ten sposób, w pomieszczeniach dziennych postawmy na blask, jednak niech sypialnia będzie bardziej stonowana. W tym wnętrzu powinniśmy się wyciszyć, a błyszczące faktury mogłyby to uniemożliwić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code