Lampa nożycowa – industrialny styl i funkcjonalność

Wystrój wnętrz to temat, który interesuje coraz większe grono ludzi. Znacznie częściej zastanawiamy się nad tym, w jakim stylu powinno być zaaranżowane nasze wnętrze tak, byśmy czuli się w nim jak najlepiej. Większą uwagę zwracamy też na poszczególne elementy wyposażenia przestrzeni, które mogą się nie tylko dobrze prezentować, ale też być funkcjonalne. Takim produktem jest lampa nożycowa. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Lampa nożycowa – uzupełnienie industrialnego stylu

Styl industrialny, jako jeden z modniejszych pomysłów aranżacyjnych ostatnich lat, coraz częściej gości w naszych domach i mieszkaniach. Polacy pokochali otwarte przestrzenie, w których dominują takie materiały jak cegła, beton i stal. Wnętrze urządzone według zasad industrialnego stylu tylko z pozoru wydaje się „chłodne” i niezbyt przytulne. Okazuje się, że wystarczy dobrać odpowiednie oświetlenie, by każde pomieszczenie stało się przytulną przestrzenią, w której każdy poczuje się komfortowo. Lampy w takim wnętrzu muszą wpisywać się w industrialny styl. Co to oznacza? Industrialne lampy najczęściej wykonane są z metalu lub szkła. Nie ma w nich miejsca na materiałowe, przepuszczające delikatnie światło abażury. Charakterystyczne w lampach industrialnych są także dekoracyjne żarówki, w których elementem przyciągającym spojrzenie jest żarzący się drucik. Lampa industrialna to także prosta, nieskomplikowana konstrukcja.

Lampa nożycowa jest więc typową lampą industrialną. Została wykonana z metalu i mosiądzu. Klosz lampy pomalowany jest na czarny połysk, dzięki czemu to źródło światła będzie współgrało z innymi lampa nożycowaelementami wyposażenia industrialnego wnętrza. Takie detale jak śrubki czy mosiężne podkładki pokazują, że ten model łączy w sobie precyzję wykonania z wysoką jakością elementów.

Gdzie zamontować lampę nożycową?

Cechą charakterystyczną lampy nożycowej jest jej ruchome, składane ramię. Ten element sprawia, że w zależności od naszych potrzeb możemy ją obniżyć i cieszyć się większą ilością światła lub złożyć, jeśli potrzebujemy go mniej. Funkcjonalność lampy sprawia, że ten model świetnie sprawdzi się nad stołem jadalnianym, nad stolikiem kawowym, w kuchni, a także w pokoju nastolatka. Przestrzeń mieszkalna nie jest jedynym miejscem, w którym lampa nożycowa będzie się dobrze prezentować. Bardzo chętnie montowana jest także w modnych restauracjach i pubach utrzymanych w industrialnym stylu.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż lampy nożycowej? Ten model idealnie wpisuje się we wnętrze urządzone w industrialnym stylu. Lampa jest prosta, jednak jej nieskomplikowany projekt to ogromna zaleta. Jej funkcjonalność sprawia, że wysokość ramienia można dostosować do własnych potrzeb – z pewnością jest to lampa dla osób, dla których oświetlenie nie jest jedynie elementem dekoracyjnym w mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code