Lampki nocne nie tylko w sypialni

lampki nocne, lampki nocne do sypialni, lampy do sypialni

Oświetlenie stanowi jeden z istotniejszych elementów wystroju wnętrz. Jest ono ważne nie tylko pod względem wizualnym, ale także funkcjonalnym. Dobrze dobrany rodzaj i typ światła oraz właściwa jego barwa i kąt padania powinny zawsze być brane pod uwagę podczas urządzania danego pomieszczenia. Konieczne jest także, aby uwzględniać rolę konkretnego pokoju, ponieważ to ona determinuje, jakie  oświetlenie nadaje się do niego najbardziej. 

lampki nocne, lampki nocne do sypialni, lampy do sypialni

Zawsze, jako główne źródło światła w każdym wnętrzu wykorzystywana jest lampa sufitowa. Jednak często to te pomniejsze lampki nocne, lampy stojące czy kinkiety decydują o charakterze pomieszczenia. Nadają one wyrazu i klimatu, a także ocieplają cały wystrój. Natomiast rzadko kiedy osoby decydują się na lokalizowanie określonego rodzaju lamp w nietypowych miejscach. Z tego powodu utarły się powszechne określenia,takie jak lampki nocne do sypialni, designerskie lampy do nowoczesnych wnętrz, lampka do sypialni czy lampa stojąca do salonu. Warto jednak przełamywać schematy, bo dzięki temu łatwo można dostrzec inne zastosowanie określonego przedmiotu.

Lampki nocne do sypialni

lampki nocne, lampki nocne do sypialni, lampy do sypialniMimo chęci odejścia od szufladkowania przedmiotów nie można jednak nie wspomnieć o najbardziej podstawowym przeznaczeniu jednego, konkretnego rodzaju oświetlenia, jakim są lampki nocne. Oczywistym jest, że ich docelowym miejscem jest sypialnia, a uściślając – szafka obok łóżka. Zazwyczaj oprócz głównej lampy do sypialni zlokalizowanej przy suficie decydujemy się również na pomniejsze źródła światła. Jest to bardzo istotne ze względu na funkcjonalność pokoju. Główne, górne lampy do sypialni sprawdzają się podczas sprzątania czy zmiany pościeli. Natomiast lampki nocne do sypialni mają podwójne zadanie. Z jednej strony zapewniają podręczne źródło światła, które możemy wykorzystać przy wieczornych czynnościach, takich jak na przykład czytanie książki. Z drugiej jednak taka lampka do sypialni, za pomocą odpowiedniej barwy światła ma na celu wyciszenie i zrelaksowanie naszego organizmu, tak aby przygotować go do snu i nie zaburzać jego przebiegu.

 

lampki nocne, lampki nocne do sypialni, lampy do sypialni

Nietypowe wykorzystanie nocnych lampek

Główną zaletą tego typu lamp jest to, że zazwyczaj są one niewielkie, a jednocześnie bardzo ozdobne. Ponadto świetnie sprawdzają się przy tworzeniu przytulnych wnętrz, ponieważ nadają bardzo charakterystycznego klimatu bez względu na pomieszczenie, w jakim się znajdują.

lampki nocne, lampki nocne do sypialni, lampy do sypialniDlatego też taka lampka do sypialni, jako element dekoracyjny bez oporów może być umieszczana także w innych pokojach niż właśnie sypialnia. Pomyśl tylko, jak niesztampowo będzie prezentowała się taka lampka postawiona na parapecie salonowego okna, albo gdy postawisz kilka na regale zajmującym całą ścianę czy ozdobisz jedną kuchenny stół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code