Lampy industrialne jako ciekawy element wnętrza

nowoczesne lampy industrialne

Dla wielu osób, bardzo ważnym aspektem określającym klimat miejsca, w którym mieszka jest odpowiedni dobór dodatków. Wiadomym jest, że kolor ścian, właściwe tekstylia oraz rośliny nadają charakter naszym pomieszczeniom. Jednak, coraz więcej osób zwraca uwagę na to, jak ważne w aranżacji wnętrz jest światło. Chcąc zupełnie zmienić bądź podkreślić atmosferę panującą w naszym domu wystarczy odpowiednio dobrać do niego oświetlenie. Obecnie, bardzo ciekawym elementem, pojawiającym się stale w nowoczesnych pomieszczeniach są tzw. lampy industrialne, charakteryzujące się surową, lecz przyciągającą oko formą.

 

Nadaj charakteru pomieszczeniom poprzez dobór odpowiedniego oświetlenia

 

stojące lampy industrialne

Obecnie, powszechność lamp industrialnych jest wynikiem silnej inspiracji projektantów modernistycznym stylem miejskim. Oznacza to, iż swoim wyglądem przypominają one lampy wykorzystywane w zakładach przemysłowych na przełomie XIX i XX wieku. Swój unikatowy charakter zyskują przede wszystkim dzięki prostocie oraz materiałom, z których są zrobione. W głównej mierze, lampy industrialne są wykonane z metalu, szkła bądź różnych tworzyw sztucznych. Cechą wyróżniającą oprawy na tle innych są reflektorowe klosze lub lampy, w których wykorzystano ozdobne żarówki, bez dodatkowych osłon. Dlatego właśnie, przed zakupem żarówki tego typu, powinniśmy się zastanowić na jakim efekcie końcowym nam zależy. Przy wyborze źródła światła do wyboru mamy oświetlenie, którego barwa światła może być bardzo jasna, chłodna idealna do pracy lub cieplejsza, stosowana najczęściej w formie oświetlenia bocznego, dekoracyjnego. W przypadku żarówek ozdobnych efekt jest zawsze inspirujący- wszystko dzięki różnemu zabarwieniu samego jej szkła.

 

 

Charakterystyczne i uniwersalne lampy do Twoich pomieszczeń

wiszące lampy industrialneCo ciekawe, duża uniwersalność spowodowała, iż oświetlenie tego typu sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu, niezależnie czy jest to kuchnia, salon, łazienka czy sypialnia. Szeroko rozumiany industrializm jest bardzo chętnie wykorzystywanym stylem w architekturze, dlatego obecnie na rynku mamy szeroki wybór zarówno lamp wiszących, stojących czy kinkietów. Sprawdzą się one zarówno w pomieszczeniach typu loft, jak i w miejscach, którym chcemy dodać industrialnego charakteru. Cały urok oświetlenia w stylu industrialnym polega na ich uniwersalnym wymiarze. Modele lamp inspirowane tym okresem mogą stanowić element dekoracyjny pomieszczenia lub jego główny punkt, możliwy do uzyskania przy aranżacjach, które będą posiadały raczej stonowaną i jednolitą aranżację. Z drugiej strony, mogą one być traktowane wyłącznie jako element funkcjonalny pomieszczenia, bez szczególnej ekspozycji.Warto jednak pamiętać, że aranżacja pomieszczenia w klimacie industrialnym wymaga odpowiedniego zaplanowania, tak aby każdy element w pomieszczeniu był spójny. Jeżeli zależy nam na osiągnięciu maksymalnego efektu, warto jest dodać inne elementy dekoracyjne, które razem z lampami stworzą odpowiednią i pożądaną atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code