Lampy ledowe sufitowe jako główne źródła światła

lampy led

Oświetlenie ledowe jest coraz częściej wybierane jako oświetlenie uzupełniające, lub dekoracyjne. Wciąż sporo osób wzbrania się przed tym, żeby lampy ledowe sufitowe pełniły główną rolę w oświetleniu. Tymczasem wykorzystanie diod to przede wszystkim oszczędność energii, którą da się odczuć już po kilku miesiącach korzystania z diod. Żeby rozwiać ostatnie wątpliwości, przygotowaliśmy dziś kilka propozycji lamp ledowych sufitowych do zadań specjalnych. Nie straszne im są warunki, które panują w niektórych domowych pomieszczeniach. Dodatkowo ich design sprawia, że odnajdą się w każdym wnętrzu i nie będą wyglądać kuriozalnie. Sprawdź!

Lampy ledowe sufitowe do kuchni i łazienki

W kuchniach i łazienkach zwracamy szczególną uwagę na to, czy nasze oprawy świetlne poradzą sobie z panującymi warunkami. Wilgoć, zmienne temperatury i marzenia o ładnym wystroju mieszkania, nie zawsze idą ze sobą w parze. Na szczęście wśród dostępnych opraw możemy znaleźć takie, które spełniają odpowiednie warunki szczelności.

Dla kuchni, ale w szczególności dla łazienek świetnym wyborem są plafony do łazienki. Po pierwsze dlatego, że mieszczą się zaraz przy suficie, więc obawa o to, że znajdzie się w zasięgu strumienia wody nie jest zbyt duża. Po drugie dość łatwo znaleźć plafony do łazienki wyposażone w szczelne oprawy, które poradzą sobie z trudnymi warunkami. Przykładem są plafony do łazienki LED, które możecie zobaczyć poniżej. Ich oprawy została wykonana z drewna, więc będzie się świetnie prezentować w pomieszczeniach z naturalnymi dodatkami. Ponadto, klasa szczelności takiego plafonu, to aż 44, co znaczy, że nawet milimetrowe przedmioty nie przedostaną się do wewnątrz, a ochlapanie oprawy wodą nie zrobi na niej wrażenia.

lampy ledowe sufitowe łazienka
https://lampywdomu.pl/plafon-led-lampa-sufitowa-led-ip44-plal3015-bialy-16w-1500lm.html

Ledy do przedpokoju

Przedpokój też nie jest najprostszym miejscem, jeśli chodzi o wybór oświetlenia głównego. Z jednej strony pojedyncza lampa wisząca wydaje się niedostatecznym wyborem, a z drugiej nie każdy może sobie pozwolić na instalowanie lamp punktowych co dwa kroki.

Na szczęście i na takie bolączki znajdzie się rozwiązanie. Jednym z nich są lampy ledowe sufitowe, które pozwalają na maksymalne rozproszenie światła. W tym celu można wykorzystać lampy z kilkoma żarówkami, które mają ruchome mocowania. W ten sposób, nawet przy dłuższych i szerszych przedpokojach, dwie lampy poradzą sobie z oświetleniem całości.

lampy ledowe sufitowe przedpokoj
https://lampywdomu.pl/lampa-sufitowa-led-l4pr-wenge-28w-2520lm.html

Inną opcją na oświetlenie przedpokoju jest skorzystanie z podłużnych lamp, które świecą w jednym kierunku. Dobrze sprawdzą się w długich i wąskich korytarzach. Ponadto, ładne wykonanie i prosty design w połączeniu z ciepłą barwą światła sprawią, że nawet w przedpokoju będzie przytulnie.

lampy ledowe sufitowe przedpokój
https://lampywdomu.pl/lampa-sufitowa-led-80cm-l80pr-wenge-10-8w-1318lm-oswietlenie-sufitowe.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code